චන්දිමාල්ගේ සාදයට පිරිස පැමිණ ඇත්තේ වෙනත් දොරකින්! අමුත්තන් ගැන හෝටලයේ කිසිම සටහනක් නෑ

0
Chandimal jayasinhe and Piyumi hansamali in court - චචන්දිමාල්ගේ උපන්දින සාදයට ගිය තවත් 6ක් අත්අඩංගුවට

නිරෝධායන නීති උල්ලංඝනය කරමින් කොළඹ තරුපහේ හෝටලයක පැවැත්වූ සුපිරි උපන්දින සාදය සම්බන්ධයෙන් තවත් තොරතුරු රැසක් පොලිස් පරීක්ෂණවලදී අනාවරණය වී තිබෙනවා.

මෙම සිදුවීමට සම්බන්ධ තවත් පුද්ගලයන් 6 දෙනකු ඊයේ (01 ) කොටුව පොලිසිය මගින් අත්අඩංගුවට ගෙන තිබුණා.

මෙම පිරිස අතර පිරිමි පුද්ගලයන් 5 ක් සහ කාන්තාවක් ද වනවා.

මෙම සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් අත්අඩංගුවට ගත් රූපලාවන්‍ය ශිල්පි චන්දිමාල් ජයසිංහ සහ නිරූපණ ශිල්පිනි පියුමි හංසමාලි යන දෙදෙනා පෙරේදා (31) අධිකරණයට ඉදිරිපත් කිරීමෙන් පසු එක් අයකුට රුපියල් ලක්ෂ 10 බැගින් වූ ශරීර ඇප දෙකක් මත මුදාහැර තිබෙනවා.

මෙම සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් තවත් පිරිසක් අත්අඩංගුවට ගැනීමට නියමිත බවත් ඔවුන් හඳුනා ගැනීමට පොලිසිය සීසීටීවී දර්ශන නිරීක්ෂණය කරමින් සිටින බවත් පොලිස් මාධ්‍ය ප‍්‍රකාශක නියෝජ්‍ය පොලිස්පති අජිත් රෝහණ මහතා සඳහන් කළා.

චන්දිමාල්ගේ සාදයට පිරිස පැමිණ ඇත්තේ වෙනත් දොරකින්

ආරාධිතයන් හෝටලයට ඇතුළුවීමේදී ඔවුන්ගේ නම් සහ හැඳුනුම්පත් අංක සටහන් කරගෙන නැති බවත්, බොහෝ හෝටල්වල ඇතුළුවීමේ ස්ථානයට අමතරව වාහන නතර කරන ස්ථානයේ සෝපානය මගින් කෙළින්ම අදාළ කාමරයට යෑමේ හැකියාව ඇති බවත් ඒ ආකාරයෙන් මෙම උපන්දින සාදයට පිරිස පැමිණෙන්නට ඇති බවත් පොලිසිය සැකකරනවා.

(liveat8.lk වෙබ් අඩවිය ඇසුරිනි)